KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14997274
nr 1499 7274
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 62x99 cm, yttermått inklusive ram: 83x119 cm
Kondition: skadad ram
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 18:02:52
27/10 16:39:04
1.000 kr
31/10 17:44:57
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson